
Wijkpark Brouwhuis: Van speelparadijs naar ‘poel van ellende’
Het nieuwe Wijkpark in Helmond-Brouwhuis is sinds de opening een groot succes bij groot en klein. Maar dit speelparadijs is de laatste weken veranderd in een heuse water- en modderpoel door de extreme regen- en sneeuwval. Van spelen is dan ook geen sprake meer, zelfs wandelen lijkt onmogelijk zonder regenlaarzen. Onze wijkreporter Hans Choufoer kreeg wat signalen vanuit de buurt en nam zelf een kijkje in het park. En hij kwam oog in oog met wat hij noemt een ‘zompige poel van ellende’.
Het nieuwe voetbalgebied in het park werd intussen al intensief gebruikt door de jeugd in de wijk. En ook de speeltoestellen zaten elke dag vol spelende kinderen. Al met al leek het wijkpark dan ook een fijne buitenspeelplek. Én een prettig wandelgebied voor iedereen. Maar blijkbaar niet het hele jaar door. Want deze week kreeg Hans Choufoer tips van enkele bewoners die vlakbij het park wonen: ‘Hans, kom eens kijken naar het park. Volgens mij moet je voortaan een zwemdiploma hebben om er te kunnen spelen’. Dus Hans toog met zijn regenlaarzen naar het park.
‘Poel van ellende’
“Toen ik er een kijkje nam, was me meteen duidelijk wat de bewoners bedoelden”, zegt Hans. “Het grootste gedeelte van het wijkpark lag er troosteloos en vooral verlaten bij. De plek waar een paar maanden geleden nog iedereen zo trots op was. De voetbalkooi stond midden in een grote plas water, net als de rustbankjes. Bij de speeltoestellen kon je al helemaal niet meer komen. Het was er één zompige poel van ellende.” De foto’s bij dit verslag zeggen wat dat betreft meer dan woorden.
Gezien het feit dat het water voorlopig nog niet weg is, krijgt het gebied ook niet echt de kans om snel weer op te drogen. En komt er van spelen voorlopig niets terecht. “Dat is echt zonde”, zegt Hans. “Een wijkpark wat alleen maar bij mooi weer gebruikt kan worden, da’s toch ontzettend jammer? Maar goed: de weergoden bedwingen is nog steeds iets wat wij mensen niet kunnen.”
En daar heeft Hans een punt. Hoewel de situatie in het wijkpark in Brouwhuis wel écht extreem is. Zeker gezien het feit dat we meer en meer met wateroverlast te maken krijgen. Of de huidige situatie iets met de wijze van aanleg heeft te maken is nog niet helemaal duidelijk.
Lees ook: Wijkpark Brouwhuis geopend: Een park om trots op te zijn.
Fotografie: Hans Choufoer
Avondfoto’s: Perry Vermeulen
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00












