
Aanvalsplan om problemen Heistraat aan te pakken
De gemeente Helmond komt met een aanvalsplan om het leven in de binnenstad prettiger te maken. De nadruk ligt daarbij op de Heistraat. De rellen in juni waren wel de druppel. Helmond gaat extra energie steken in de aanpak van verkeersoverlast, verloedering, rondhangende jongeren, drugsgebruik, drugshandel en ander sociaal ongemak.
Burgemeester Elly Blanksma en politie leggen dinsdagavond een en ander uit over het ‘Aanvalsplan Binnenstad-Oost’ aan de raad en over de manier waarop gewerkt wordt aan de veiligheid en leefbaarheid in de stad. Volgens Blanksma heeft Helmond niet stilgezeten tijdens de coronacrisis. Immers, al langer is bekend dat het oog gericht is op toestanden in de Heistraat en omgeving. Inmiddels zijn er mooiere prullenbakken gekomen, zijn er diverse panden gesloten vanwege drugsvondsten, wordt er extra gecontroleerd. Ook worden er maatregelen getroffen om hard rijdend verkeer terug te dringen.
Jongeren
Om de overlast nog beter aan te pakken wordt door de gemeente een ‘programmaleider’ aangesteld die inzet op hardnekkige problemen. Jongeren krijgen daarbij veel aandacht. Daarvoor worden jongerenwerkers ingezet die het gesprek aangaan, maar die ook stevig op kunnen treden als jongeren zich willens en wetens misdragen. Met de aanpak hoopt Helmond onder andere drugscriminaliteit terug te dringen en jongeren die minder sterk in hun schoenen staan de kans te geven om andere wegen in te slaan.
Om te weten wat er onder de mensen speelt wordt op Heistraat 125 een inlooppunt ingericht waar iedereen terecht kan voor contact, informatie en meldingen. De Heistraat moet wat betreft Blanksma weer een ‘transparante’ winkelstraat worden waar de winkels een prettige uitstraling hebben en waar het prettig wonen en verblijven is. Naast alle genoemde maatregelen is er al cameratoezicht. Er volgt een evaluatie of die camera’s toegevoegde waarde hebben. “De activiteiten en het terugdringen van alle overlast hebben de hoogste prioriteit, inclusief de verbinding met jeugdaanpak, veiligheid en zorg”, schrijft Blanksma in het aanvalsplan.
Cartoonist Leonard Claessens maakte deze tekening n.a.v de noodverordening in de Heistraat.
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

