
Festivalweekend Cacaofabriek: geen sprake van metaalmoeheid bij Helmonders
Van het normaal zo rustige voorterrein van de Cacaofabriek was afgelopen weekend niets meer over. Want het veld vulde zich met duizenden muziekliefhebbers. Van metaalmoeheid is in Helmond dan ook absoluut geen sprake. Sterker nog, heavy metal leeft in de stad. Op zaterdag stond ‘ouderwetse’ metal op het programma, terwijl het zondag om muzikale piraten draaide. Uiteindelijk mag je de eerste edities van zowel Hellmond Open Air als de Pirate Metal Party een groot succes noemen.
Niet alleen voetbal verbroedert, zo blijkt. Muziek ook. Want in dit geval bracht hardere gitaarmuziek duizenden mensen samen. En het mooie was dat er niets te verliezen viel (in tegenstelling tot een zekere balsport). Afgelopen weekend gingen er dus enkel winnaars naar huis, want het was twee dagen feest bij de Cacaokade.
Zwart
Hellmond Open Air trok zoals gezegd duizenden bezoekers. Hoewel er geen dresscode was, vormde zwart toch wel de dominante kleur. Het merendeel van het publiek viel onder de categorie ‘oudere jongere’ (lees: van middelbare leeftijd). Maar ook kwamen er gezinnen met kinderen en jongeren op het festival af. De slogan ‘Party like it’s 1993’ werd waarheid. Want bands die in die periode erg populair waren stonden nu op het podium. Bands zoals Living Colour en Life Of Agony, de grootste publiekstrekkers.
Sounds like metal
Ondanks de gevaarlijke naam bracht Hellmond Open Air vooral een hemelse sfeer met zich mee. De bezoekers waren vrolijk, crowdsurfers doken zomaar op, het geluid was helder en de bands werden enthousiast ontvangen. “Helmond… It sounds metal”, was op te tekenen uit de mond van gitarist Vernon Reid van Living Colour. En zo is het maar net.
Ook de Pirate Metal Party mag de geschiedenisboekjes ingaan als een geslaagd festival. Dit metalthema bracht wederom duizenden mensen op de been. Velen daarvan verkleed als zeerover. De horeca was hierop voorbereid, want zoals het echte zeeschuimers betaamt, moet er veel bier met schuim beschikbaar zijn. En dat was er.
Prima festivallocatie
De Cacaokade bewees zich als een prima festivallocatie. Er zit dan ook toekomst in deze plek als muziekterrein. Ook organisator Wim Strijbosch blikt positief terug op deze twee dagen: “De reacties waren goed. Zowel het publiek als de artiesten komen graag nog eens terug. Ons terrein leent zich ook goed voor zulke evenementen.” Maar of en hoe vaak mensen nog naar de Cacaokade als festivalterrein terug kunnen komen, is vooralsnog onduidelijk. “Het blijft immers gissen, nu er plannen liggen voor de plaatsing van een school tegenover de Cacaofabriek”, zegt Strijbosch.
Raadsel
Strijbosch vreest het ergste voor de toekomst van de Cacaokade als festivalterrein als die school er komt: “Hoe je straks 3000 metalheads kwijt kunt als er een school staat, is mij een raadsel. Ik ben dan ook erg benieuwd hoe de gemeente dat voor zich ziet.”
De foto’s van dit artikel zijn genomen tijdens Hellmond Open Air dat zaterdag 13 juli plaatsvond. Op onze Facebookpagina staan de foto’s van de Pirate Metal Party die zondag 14 juli plaatsvond.
[Foto’s: Petra van Duppen]
- Hellmond Open Air2024
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00






























































