Helmond Centrum 2030; Zuidrand De Waart

Het centrum van Helmond gaat flink op de schop. Diverse deelplannen staan al geruime tijd in het plan Helmond Centrum 2030. Eén van die deelplannen is Zuidrand De Waart; de bouw van 104 appartementen op de hoek Watermolenwal / Torenstraat. Dit is Helmond vat het een en ander voor je samen.

Zuidrand De Waart is de naam van het project dat ligt tussen de Watermolenwal en de Matthijs Vermeulenstraat in de Binnenstad. De City Sporthal en twaalf bestaande appartementen in de Mathijs Vermeulenstraat maken plaats voor 104 nieuwbouw appartementen. De bestaande ondergrondse parkeergarage onder de City Sporthal blijft behouden en wordt gerenoveerd. Deze garage wordt alleen toegankelijk voor de nieuwe bewoners. Verder wil de gemeente veel groen in de openbare ruimte creëren.

Twee gebouwen
Op 23 mei ging de gemeenteraad akkoord met het bestemmingsplan Centrum III – de Waart Zuidrand. De verwachting is dat de sloopwerkzaamheden eind 2024 worden afgerond. De bouwwerkzaamheden starten dan begin 2025. De 104 appartementen komen in twee gebouwen.

Eén appartementengebouw van drie bouwlagen wordt gerealiseerd op de bestaande parkeergarage. Daarin zijn 37 sociale huurwoningen voorzien. De ‘voordeur’ van dit gebouw komt aan de Mathijs Vermeulenstraat .Het tweede appartementengebouw wordt gerealiseerd aan de voorzijde van de parkeergarage op de locatie van het huidige parkeerterrein. Daarin komen 67 woningen in het middenhuur segment. Aan de ene kant van het gebouw komen vier bouwlagen en aan de andere kant zes.

De appartementen krijgen één of twee slaapkamers. Ze zijn voor mensen van alle leeftijden die alleen wonen of kleine huishoudens tot maximaal drie personen.

Woonpartners

De gemeente Helmond, eigenaar van zowel de parkeergarage als ook het parkeerterrein, verkoopt beide percelen aan Stichting Woonpartners. Het gaat over een perceel van 5.014 m2 en een perceel van 1.535 m2. De appartementen worden sociale huurwoningen. Gemeente Helmond geeft bij de verkoop aan dat Stichting Woonpartners als woningcorporatie een unieke positie heeft die is vastgelegd in de Woningwet. De financiële middelen van Woonpartners worden uitsluitend in het belang van volkshuisvesting ingezet.

Prestatieafspraken 2022-2023
Met de realisatie van deze huurwoningen voldoen gemeente Helmond en Stichting Woonpartners aan de aan de Prestatieafspraken 2022-2023. De nieuwe appartementen moeten tenminste 15 jaar als sociale huurwoningen worden geëxploiteerd. Woonpartners bezit zowel in De Waart als in de aangrenzende omgeving meerdere percelen en honderden sociale huurwoningen.

Westrand De Waart
Op de voormalige locatie van de Gaviolizaal in de Torenstraat is inmiddels het project Westrand De Waart gerealiseerd. Dit is het eerste regionale WoonST-project.  In 2021 hebben de 13 woningcorporaties en 9 gemeenten uit het Stedelijk Gebied Eindhoven een plan gemaakt voor de bouw van een gestandaardiseerde sociale huurwoning (WoonST).  Het project is opgeleverd in 2023 en betreft ongeveer 35 appartementen. Ook deze woningen zijn ontwikkeld door Woonpartners.

Lees ook: Helmond Centrum 2030: Zuid-Willemsvaart krijgt twee nieuwe bruggen

[Foto’s: Hélène Ermens]

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond