
Helmond in top vijf Brabantse gemeenten waarbij ouderen huishoudelijke hulp krijgen via wet Wmo
In de eerste zes maanden van 2025 maakte bijna één op de vijf Brabantse 75-plussers gebruik van huishoudelijke hulp via de Wmo. Dat komt neer op ongeveer 50.500 ouderen. In Helmond ligt dit aandeel hoger: daar ontvangt 23,8 procent van de ouderen ondersteuning in huis. Dat blijkt uit onderzoek van thuiszorgorganisatie Zuster Jansen op basis van cijfers van het CBS.
WMO staat voor de Wet maatschappelijke ondersteuning, een Nederlandse wet die gemeenten verplicht om inwoners te helpen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te wonen. De wet biedt ondersteuning zoals woningaanpassingen (bv. traplift), hulpmiddelen (bv. rolstoel, scootmobiel) en hulp in het huishouden, vaak tegen een maandelijkse eigen bijdrage.
“Deze cijfers laten zien dat de druk op de Wmo niet overal gelijk is”, aldus mevrouw Knol, vestigingsmanager bij Zuster Jansen. “Gemeenten en provincies met veel oudere inwoners moeten zich voorbereiden op een blijvend hoge vraag naar huishoudelijke hulp, terwijl de beschikbare capaciteit vaak al onder spanning staat.”
Hoogst aantal aanvragen in Heusden
Binnen de Brabantse gemeenten bestaan grote verschillen in het gebruik van huishoudelijke hulp. Helmond staat op de vierde plaats binnen de top vijf gemeenten waar relatief veel inwoners ondersteuning in huis ontvangen. Alleen Gilze en Rijen en Tilburg scoren hoger. Net onder Helmond staat Loon op Zand, waar 23,4 procent van de ouderen gebruikmaakt van huishoudelijke hulp. De hoogste score is te vinden in Heusden: daar ontvangt maar liefst één op de vier ouderen ondersteuning in huis.
Foto: Freepik
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

