
Helmondse Sem Jansen over de gevolgen van transitie voor zangstem
Toen Helmondse zanger Sem Jansen van de Leif De Leeuw Band besefte dat hij transman was, gaf hem dat veel duidelijkheid. Tegelijkertijd werd hij overvallen door de angst dat zijn stem door de hormonen extreem zou veranderen. Zou dat het einde betekenen van zijn band? In de podcast ‘In het hoofd van’ van NPO 3FM deelt hij zijn verhaal aan presentatrice Ineke van der Hurk. “Het nachtmerriescenario was dat ik niet meer kon zingen.”
Sem Jansen deelt zijn ervaringen over zijn transitie. Van de ene kant voelde hij zich fijn, omdat hij zich eindelijk prettig ging voelen in zijn lichaam, maar tegelijkertijd werd hij overspoeld door de angst dat zijn stem zodanig zou veranderen dat zijn band uit elkaar zou vallen.
Toen de Helmonder begon met de hormonen, merkte hij dat zijn stem en lichaam veranderden. Hij ontdekte dat zijn zang veranderde en dat was vooral in het begin erg wennen: “Het nachtmerriescenario was dat ik niet meer kon zingen. Daar heb ik lang wakker van gelegen. Ik was bang dat mijn band niet meer met me wilde optreden”, zegt hij.
Gratis gekregen
Uiteindelijk is hij erin geslaagd om zijn ‘nieuwe’ stem te omarmen en te ontdekken. “Mijn stem is eigenlijk beter dan hij ooit is geweest. Ik heb ontzettend hard moeten werken om hier te komen. Mijn stem is dieper geworden en ik heb geleerd om technischer te zingen. Daardoor heb ik geleerd om beter te zingen”, zegt hij.
Vroeger was zingen iets wat Jansen “gratis” had gekregen. “Voor mijn transitie volgde ik een paar zanglessen en stond ik niet zoveel stil bij zangtechnieken. Ik zong gewoon. Dat is nu anders geworden”, legt de zanger uit.
In de podcast gaat Jansen ook dieper in op zijn leven voor en na de transitie. Je kunt de podcast hier beluisteren.
Foto: Dit is Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00