
Nachtvoetbal trekt jonge sterspelers aan
Terwijl veel mensen al op één oor liggen, staan gelijktijdig ongeveer tachtig jongeren in voetbaltenue klaar voor een spannende pot voetbal. Nachtvoetbal is een begrip geworden in Helmond. Deze sportduels die in de late uurtjes plaatsvinden, zorgen ervoor dat jongeren die aan de ramadan doen zich niet hoeven te vervelen en hun energie kwijt kunnen. Rachid Meskal van Jongerenwerk Helmond legt uit hoe het initiatief is ontstaan.
Nachtvoetbal wordt jaarlijks tijdens de ramadan gespeeld. Deze potjes vinden op dinsdag en donderdag plaats. In Helmond is deze activiteit al jarenlang een begrip. “Nachtvoetbal bestaat al heel lang”, zegt Meskal. “Sinds 2013 ben ik bij dit initiatief betrokken en het loopt nog steeds goed. Sterker nog: dit jaar is de opkomst ontzettend hoog! Nu zijn er tachtig deelnemers, terwijl dat er een jaar geleden nog zestig waren.”
Een exacte verklaring voor de sterke stijging van het aantal deelnemers heeft de jongerenwerker niet, maar hij vermoedt dat mond-tot-mondreclame wel eens de reden kan zijn: “Het is erg gezellig op zulke avonden. We zien ook dat er vaker iemand binnenloopt die geen team heeft. Als hij een keer heeft meegespeeld, komt hij de volgende keer terug met nieuwe mensen zodat er weer een nieuw team ontstaat.”
Fanatieke spelers
Iedereen is welkom om mee te doen aan deze activiteit. Het merendeel van de spelers bestaat uit jongeren met een islamitische achtergrond. “Mensen met een Turkse en Marokkaanse achtergrond vormen de meerderheid van de teams, maar er zijn ook jongeren met een Surinaamse achtergrond aanwezig”, zegt Meskal.
Soms gaat het er tijdens een partijtje hard aan toe. “Dat hoort bij het spel. Voetbal is een competitiesport en je ziet mensen fanatiek worden. We hebben met twaalf teams te maken en daarin zitten spelers die er allemaal met de eerste prijs vandoor willen gaan. Maar na afloop wordt alles bijgelegd hoor.”
Interessante potjes
De jongeren mogen zelf hun teams samenstellen en het is ook de bedoeling dat ze iemand aanwijzen die de wedstrijd fluit. “Bij het opzetten van de wedstrijden is het de bedoeling dat er gelijkwaardige teams tegenover elkaar staan. De potjes moeten wel interessant zijn om naar te kijken.”
Het idee van Nachtvoetbal is ontstaan toen de ramadan vrij laat viel en Helmondse jongeren met een volle buik uit verveling de straat op gingen om hun energie kwijt te raken. Dat leverde overlast op en toen ontstond het initiatief om wat voor deze groep te organiseren. “De gemeente is ook blij met het nachtvoetbal, omdat overlast voorkomen wordt en de jongeren tegelijkertijd iets hebben om te doen”, aldus Meskal.
Straatvoetbal
Als het Nachtvoetbal stopt, betekent dit niet het einde van de lol. “We organiseren verschillende activiteiten voor deze doelgroep. Zo staan er bijvoorbeeld straatvoetbalwedstrijden op het programma”, besluit de jongerenwerker.
Vanavond staat er een wedstrijd op het programma. De starttijd is 23.30 uur en de geschatte eindtijd is 01.30 uur. Onder voorbehoud staat komende dinsdag de laatste wedstrijd op diezelfde tijden gepland.
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
