Ontdek Helmonds monumentale schatten op Open Monumentendag

Het is weer zover: de jaarlijkse Open Monumentendag van de VriendenLoterij. In het weekend van 13 en 14 september openen verschillende monumenten in Helmond hun deuren. Het weekend werd geopend op donderdagavond 11 september in Theater Speelhuis. 

Het weekend van 13 en 14 september staat dit jaar in het teken van Erfgoed en Architectuur. Wethouder Marita van Lierop opende gisteravond het weekend en ging daarbij in op de betekenis en resultaten van het cultuur-historisch onderzoek van Helmond.

Dit weekend zijn verschillende monumenten toegankelijk voor bezoekers. Hieronder vind je een overzicht van een aantal monumenten die u kunt bezoeken.

  1. EDAH Museum, gevestigd in Loods20
    Binnen Parallelweg 2, Helmond
    Het oer-Helmondse kruideniersbedrijf EDAH is een plek waar vroeger Helmonders hun dagelijkse boodschappen deden bij dergelijke supermarktketens. Het is dit weekend mogelijk om je weer terug in de tijd te wanen en door de verschillende winkeltjes te lopen.
  2. Kasteel Helmond
    Kasteelplein 1, Helmond
    Wie aan Helmond denkt, denkt onder andere aan het kasteel. De hertog van Brabant liet ooit een gesloten middeleeuwse vesting bouwen. Vier adellijke kasteelfamilies gebruikten het kasteel in de eeuwen daarna vooral als woonverblijf. Kasteel Helmond sluit aan bij het landelijke thema met een mini-expositie over architectuur in Helmond, samengesteld met stadsarcheoloog Theo de Jong.
  3. R.K. Sint Luciakerk
    Hoofdstraat 159, Helmond
    De Sint Luciakerk is de dorpskerk van Mierlo-Hout. De kerk dateert van 1896 en is ontworpen door architect C. Franssen, die al meerdere kerken op zijn naam heeft staan. Naast het rondwandelen door de kerk, worden er kazuifels tentoongesteld en zal er uitleg gegeven worden over de betekenis ervan.
  4. Draaiorgelmuseum in Loods20
    Binnen Parallelweg 2, Helmond
    Altijd al eens een loods vol draaiorgels willen zien? Dan heb je nu de uitgelezen kans om naar het draaiorgelmuseum in Loods20 te gaan. Daar bewonder je verschillende authentieke dans- en kermisorgels uit de jaren 20, zoals de grote en de kleine Gaudin, de Mortier en de Blauwe Trom. Bovendien staat sinds kort ook het oudste orgel, de Ruth, weer in het museum.
  5. Carolus Residentie
    Mierloseweg 5A, Helmond
    Het voormalige schoolgebouw van het Carolus Borromeus College dateert uit 1952. In 1989 verhuisde de school vanwege gebrek aan ruimte en werd het pand omgebouwd tot appartementencomplex. Het gebouw is van architectuurhistorisch belang en is daarom dit jaar onderdeel van Open Monumentendag.

Geïnteresseerd in welke monumenten je nog meer kan bezoeken? Bekijk het dan via deze link.

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Emma Jansen

Redacteur - Dit is Helmond