
Polaris beleeft een prima eerste speelweekend
Het weekend van volleybalvereniging Polaris verliep naar tevredenheid. Zowel bij de mannen als de vrouwen stond de eerste wedstrijd van 2025 op het programma tegen niet de minste tegenstanders. Beide wedstrijden eindigden in een 3-1 overwinning voor de Helmonders.
In sporthal ’t Hout hadden zowel de thuisploeg als de gasten te maken met de nodige blessure- en ziektegevallen. Aan Helmondse zijde miste het mannenteam Cas Heezemans, Martijn Jurrius, Mitch Hommersom en Steff de Vries, evenals coach Van Bussel, die ziek was. Bij Spaarnestad uit Haarlem waren de zorgen ook groot, door afwezigheid van de eerste spelverdeler en diagonaal. In de spannende wedstrijd ging Polaris hier het beste mee om. Cas Heezemans nam bij Polaris de coaching op zich. Ondanks een schriftelijk foutje in de eerste set, waardoor de opstelling nogal door elkaar gehusseld werd, kreeg hij de ploeg op het juiste spoor.
Verdiende overwinning
Nadat het in de eerste set tot halverwege gelijk opging, sprintte Zaandam vanaf 14-14 naar een 17-25 setoverwinning. Polaris rechtte vervolgens de rug onder aanvoering van spelverdeler Luc van Bree. Samen met de twee ijzersterke aanvallers Gideon Verhagen en Yannick van de Ven pakte de thuisploeg brutaal de tweede set met 25-15. Hierna ontspon zich een interessant volleybalgevecht, met kansen over en weer. Libero Joes Maas bracht stabiliteit in de pass en verdediging, Jelle Jurrius was aanvallend beslissend in de derde set. Tristen Koenen blonk uit in de laatste set met mooie scores. Met als resultaat 27-25 en 25-23 setwinst, en een mooie en verdiende 3-1 overwinning.
Komende zaterdag reist de ploeg af voor een pittige pot tegen nummer 2, Volley Tilburg.

Vrouwen
Bij de vrouwen was het minder spannend. Alleen in de tweede set liet Polaris het in Budel volledig afweten tegen Ledub 2. In de overige sets waren het de sterke Helmondsen die de bovenliggende partij waren. Met name aanvalsters Suzanne Caris en Iza Swinkels waren een plaag voor de Budelse ploeg. Maar ook de rest van het team haalde deze middag een dikke voldoende. Setstanden 18-25, 25-14, 22-25 en 18-25. Coach Boudewijns sprak van een belangrijke overwinning. Die ervoor zorgt dat de Helmondse vrouwen zich in de subtop van de 2e divisie nestelen en voorlopig even niet meer naar onderen hoeven te kijken.
Komende zaterdag komt koploper Olympia uit Panningen naar Helmond. Gezien de spannende heenwedstrijd belooft dit een prachtig affiche te worden.
Foto’s en verslag via VC Polaris
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
