Verhalenzondag in de Bieb ook voor grote oren

De Bibliotheek Helmond-Peel aan de Watermolenwal in Helmond gaat niet meer elke zondag open. De zondagen die de bieb wel open is, staan elke keer in het teken van een eigen thema. Afgelopen zondagmiddag was het Verhalenzondag.

De eerste themazondag was op 12 januari. Die dag was, gezien de drukte, een groot succes te noemen. Langzaam maar zeker krijgt duurzaamheid een plekje in Helmond. Op 26 januari was het op de Verhalenzondag niet zo druk, maar maakten de verhalen van Abe de Verteller wél indruk. Nadrukkelijk een verteller voor volwassenen, want zijn verhalen zijn gebaseerd op de vele mythen, sagen, sprookjes en legenden uit de hele wereld. Abe vertelde drie verhalen die allemaal nogal bloederig en eng waren en niet altijd goed opliepen voor sommige personen. Het laatste verhaal was een Chinese fabel. Die was wel geschikt voor kinderen dus Doortje kon mooi nog plaatsnemen in de zaal.

Doortje luistert aandachtig naar de Chinese fabel

Abe de Verhalenverteller
“Elke streek heeft zijn eigen verhalen”, vertelt Abe na afloop. “Vaak spelen die zich op hele bijzondere plekken af. Mijn eerste verhaal over de Molen van Bergeijk vindt onder andere plaats op een oude grafheuvel. Die oude verhalen en sprookjes waren eigenlijk juist bedoeld om verteld te worden. Die werden overgeleverd van generatie op generatie. De sprookjes van Grimm bijvoorbeeld zijn oorspronkelijk ook erg grimmig, bloederig en bedoeld om angst aan te jagen. De oudste sprookjes komen van een minder bekende schrijver, Giovanni Battista Basile (1575-1632) uit Italië. Die zijn ook niet voor watjes.”

Ik vertel het liefste de verhalen die gaan over de natuur en de geschiedenis. Dat zijn onderwerpen waarmee ik me verbonden voel”, geeft Abe verder aan. “Ook wel logisch, want ik heb niet voor niets geschiedenis gestudeerd. Ik wil weten waar het verhaal vandaan komt, waarom het is geschreven. Zo kan ik die weer vertalen naar het heden en de taal laagdrempelig houden. Over de achtergrond van die verhalen heb ik diverse boeken geschreven.”

Themadagen
De volgende themadagen bij Bibliotheek Helmond-Peel aan de Watermolenwal in Helmond zijn op 9 februari de Filmzondag en op 23 februari de Zondag van de Moedertaal. Je hoeft je niet vooraf aan te melden. Deelname aan alle activiteiten is gratis. De bibliotheek is geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Op deze site vind je alle informatie over de themadagen.
Foto’s: Hans Choufoer

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond