Wa Vinde Gaai? Invoering minimumleeftijd social media goed idee?
Een meerderheid van de Tweede Kamer stemde dinsdag 4 maart in met een motie van D66 om een wettelijke minimumleeftijd in te stellen voor het gebruik van social media. Het doel is om een minimumleeftijdsgrens van 15 jaar vast te stellen voor platforms als Facebook, Instagram, TikTok en Snapchat. Het team van Dit is Helmond TV ging de straat op en vroeg winkelend Helmond wat ze van de motie vonden. Alle ondervraagden – waaronder Spider-Man – zijn het eens met het voorstel. Wa Vinde gaai?
In het tv-item ‘Wa Vinde Gaai?’ komt de mening van de Helmonder aan bod. Ditmaal ging onze tv-ploeg de straat op met de vraag wat het publiek vindt van de motie om een leeftijdsgrens voor het gebruik van social media in te stellen. Iedereen die voor de camera staat, is het erover eens dat meer bescherming voor jongeren goed is. Op social media worden ze volgens de ondervraagden geconfronteerd met nepnieuws en expliciete beelden.
Mocht die leeftijdsgrens er komen, zal dat weinig verbetering brengen denken de ondervraagden. Kinderen zullen proberen stiekem op social media te komen. Spider-Man geeft aan dat platforms als Facebook, Instagram, TikTok en Snapchat ook goede kanten heeft. Je kunt er vrienden maken bijvoorbeeld.
Kinderfatbikes en Zwarte Piet
Het tv-team van Dit is Helmond trekt regelmatig de stad in om Helmonders prangende vragen voor te schotelen. We willen weten wat jij van bepaalde thema’s vindt. Op z’n Hellemons gezegd: ‘Wa Vinde Gaai?’
In een eerdere editie vroegen we bijvoorbeeld hoe men in Helmond dacht over een kinderfatbike onder de kerstboom. Leuk cadeau of toch niet? Onder meer in de YouTube comments werd ongeremd op dit thema gereageerd. Ook vroegen we welke kindervriend welkom is: Zwarte Piet of roetveegpiet. De voorkeur lag overduidelijk bij de eerste variant.
Foto: Dit is Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
Betutteling dat is het.
Politiek moet zich bezighouden met belangrijke dingen.