World Press Photo in 2024 terug in Helmond

De fototentoonstelling World Press Photo komt in 2024 weer naar Helmond. Van 24 februari tot en met 24 maart is deze te zien in de expositieruimte van De Cacaofabriek.

Op vrijdag 23 februari 2024 wordt de World Press Photo Exhibition 2023 officieel geopend om 17.00 uur. Daarna is de expositie gedurende 4 weken dagelijks te zien in De Cacaofabriek Expo. Deze Exhibition behelst de beste journalistieke foto’s en documentairefotografie van het jaar 2022. Indrukwekkende foto’s met elk een eigen verhaal.

Unieke aanpak in Helmond

De manier waarop men in Helmond de expositie aanpakt, is uniek in Nederland. De organiserende partners willen zoveel mogelijk alle mensen en alle generaties uit Helmond en omgeving bereiken. Ook dit jaar is er een educatie-programma in combinatie met gratis toegang voor iedereen. Leerlingen in het basis- en voortgezet onderwijs, MBO en HBO krijgen niet alleen een rondleiding, maar gaan daarna zelf aan de slag met de foto’s en onderwerpen.

Lokale samenwerking

De World Press Photo Exhibition 2023 wordt naar Helmond gehaald door samenwerkende partners Stichting Openbare Basisscholen Helmond, de OMO Scholengroep, Jan van Brabant College, Hogeschool de Kempel (pabo), ROC ter Aa en Driessengroep. Mediapartners Eindhovens Dagblad en Helmond Marketing dragen bij aan de zichtbaarheid van de beelden en verhalen.

​Verhalen die ertoe doen

De wereld verbinden met de verhalen die ertoe doen: dat is het doel van de World Press Photo Foundation. Daarbij streeft zij ook naar een meer diverse en toegankelijke visuele journalistiek. Vrijheid van meningsuiting en persvrijheid is nog steeds niet vanzelfsprekend voor iedereen en voor elk land. Dat blijkt als voor de eerste keer een World Press Photo-tentoonstelling in Europa te maken krijgt met censuur. De directeur van het Nationale Museum in Hongarije werd ontslagen vanwege het feit dat in deze expositie een serie over ‘The Golden Gays’ te zien is. Het is in Hongarije verboden om minderjarigen bloot te stellen aan beelden over homoseksualiteit.

60.000 inzendingen

World Press Photo Exhibition 2023 is overal ter wereld te zien in meer dan 60 steden. De winnende werken van de fotowedstrijd vertegenwoordigen belangrijke momenten van het jaar 2022. Men vestigt hiermee de aandacht op enkele urgente kwesties waarmee de wereld wordt geconfronteerd. Zoals documentatie van de verwoestende oorlog in Oekraïne, de vrouwenprotesten in Iran en de klimaatcrisis. 24 winnaars zijn geselecteerd uit meer dan 60.000 inzendingen door 3.752 deelnemers uit 127 landen. De World Press Photo Foundation is een creatieve, onafhankelijke non-profit organisatie, gevestigd in Amsterdam en krijgt steun van onder andere de Nationale Postcode Loterij.

“Eigenlijk hoort een tentoonstelling als deze bij de ontwikkeling van leerlingen. Ze kijken naar geschiedenis die geschreven wordt terwijl zij jong zijn.” 

1: World Press Photo of the Year 2023 / Mariupol Maternity Hospital Airstrike @Evgeniy Maloletka, Associated Press
“Iryna Kalinina (32), een gewonde zwangere vrouw, wordt gedragen vanuit een kraamkliniek die beschadigd is geraakt tijdens een Russische luchtaanval in Mariupol, Oekraïne, op 9 maart 2022. Haar baby, genaamd Miron (naar het woord voor ‘vrede’), werd levenloos geboren, en een half uur later overleed ook Iryna. Een OSCE-rapport concludeerde dat het ziekenhuis opzettelijk werd aangevallen door Rusland, met drie doden en ongeveer 17 gewonden tot gevolg.”

2: World Press Story – Zuid-Oost Azië en Oceanië | ‘Home for the Golden Gays’ @Hannah Reyes Morales voor The New York Times
“Al Enriquez (86) kijkt door een gordijn in het ‘Golden Gays’-huis in Manila, Filipijnen, op 18 juli 2022.”

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond