
Zwaai langs de route van ‘Smile per Mile 2024’
Kinderen met een ernstige ziekte of beperking een dag laten genieten in een bijzondere of exclusieve wagen. Dat is het doel van stichting Smile per Mile. Zondag 15 september is weer een nieuwe rondrit gepland in Helmond en omstreken.
De route voor de tourrit van Smile per Mile 2024 is klaar, de vrijwilligers en chauffeurs staan te popelen om te starten. Maar vooral de 70 kinderen die dit jaar zijn aangemeld! “In 2018 is de stichting opgericht. Het punt waar voor ons deze prachtige reis zijn begonnen. Daardoor hebben we veel evenementen voor een heleboel kanjers kunnen organiseren”, vertelt de voorzitter van Smile per Mile. “Hierdoor zijn we op een heleboel prachtige plekken geweest. Het doel is om dit ook vol te houden en zoveel mogelijk kinderen blij te maken met een rit in een mooie bolide.”
Kosteloos
“Onze stichting wordt draaiende gehouden door een groep vrijwilligers. Het streven is altijd geweest 70 kinderen geweest. Dat is voor ons nog te behappen. Hoe graag dat we het ook voor meer mensen willen doen, we moeten ook bekijken wat reëel is. Er komt namelijk heel veel bij kijken om het kosteloos te houden. Én om alle geregeld te krijgen; bijvoorbeeld de locatie, de vergunning, hoe komen we aan wat we voor die dag nodig hebben. Vooral aan auto’s en chauffeurs.”
Deelname
“Enerzijds hanteren we een leeftijdsgrens van 3 tot en met 18 jaar. Anderzijds weten we ook dat er genoeg jongeren zijn waarvan de mentale leeftijd jonger is dan de fysieke leeftijd. Daarom bekijken we elke aanmelding goed. De leeftijdsgrens is echter bewust gekozen. Hoe graag we ook willen groeien, de werkzaamheden van de stichting moeten wel passen in de rest van ons leven. We zijn allemaal vrijwilligers en doen dit met veel plezier. Echter, de tijd die je kunt spenderen, beperkt ook onze mogelijkheden.”
Langs de weg
Een bezoekje brengen aan het startpunt bij de Carolus Boromeus zal niet lukken. Maar langs de weg staan wel. Op de route zijn punten uitgezet waar men op eigen initiatief rustig en veilig naar de stoet kan kijken. Aanmelden voor Smile per Mile 2024 kan niet meer. Maar neem vooral contact op met de stichting. En wie weet kom je volgend jaar aan de beurt.
Lees ook: Recordopbrengst Glazen Huis Carolus Boromeus College
Foto’s en video: Smile per Mile
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00