Het aantal mensen met dementie neemt fors toe en naar verwachting kampen meer dan een half miljoen Nederlanders in 2040 met deze hersenziekte. Momenteel zijn 209.000 mensen dementerend dat aantal loopt in 2050 op tot 620.000. Kortom: een onderwerp dat veel aandacht verdient. Dit is Helmond TV belicht in het programma ‘Vergeet de mens nie’ de gevolgen van dementie.

De uitzending was afgelopen dinsdag, maar deze is via YouTube terug te kijken. Dementie is een serieus probleem waar veel ouderen mee te maken krijgen. Hoe hoger je leeftijd, des te groter de kans op een hersenziekte. Een kwart van de mensen boven de tachtig kampt met dementie. Ben je negentig jaar of ouder, dan is veertig procent van je leeftijdsgenoten getroffen door een hersenziekte. Zeventig procent van de gevallen van dementie valt onder de noemer Alzheimer.

Uit onderzoek van Alzheimer Nederland blijkt dat één op de drie vrouwen dementie krijgt, terwijl dit aantal bij mannen één op de zeven is. Elk uur krijgt Nederland er vijf dementerenden bij. In ‘Vergeet de mens nie’ hoor je verhalen van Helmonders die met dementie worstelen en hun naasten. Ook komt een huisarts aan het woord die meer over deze hersenziekte vertelt.

Eerste tekenen
Harrie Biemans besefte dat hij Alzheimer had, toen hij steeds vaker viel. Ook liet zijn geheugen hem veel vaker in de steek. Zijn vrouw Margareth merkte op dat een tripje naar de schuur om iets uit de vriezer te halen wel erg lang duurde. Een test wees uit dat Harrie Biemans langzaam aan het dementeren is.

In ‘Vergeet de mens nie’ komt naar voren wat de (on)mogelijkheden zijn van een leven met Alzheimer. Je leert hoe je de eerste tekenen van dementie herkent. Als je buurvrouw ineens moeite heeft om zich verstaanbaar te maken en de voordeur te openen, is een bezoek aan de huisarts een optie. Huisarts Merijn Godefrooij stipt aandachtspunten aan en geeft uitleg over dementie en hoe je daarmee om kunt gaan.

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Frank van de Ven

Redacteur en verslaggever van Dit Is Helmond